Makijaż

Pielęgnacja paznokci po manicure hybrydowym: Jak dbać o zdrowie swoich paznokci?

Manicure hybrydowy to jeden z najpopularniejszych trendów w dziedzinie pielęgnacji paznokci ostatnich lat. Zabieg pozwala uzyskać efektowny wygląd paznokci i umożliwia stworzenie oryginalnych wzorów, które wyróżnią stylizację każdej kobiety. I choć manicure hybrydowy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientek salonów kosmetycznych, każda pani, która zdecyduje się na upiększenie paznokci tą metodą, musi liczyć się z tym, że po hybrydzie paznokcie mogą się rozdwajać, być łamliwe i matowe. Dlatego po wykonaniu procedury należy zadbać o odpowiednią pielęgnację paznokci.

Dlaczego paznokcie po manicure hybrydowym są narażone na uszkodzenia?

Manicure hybrydowy nie zawsze powoduje uszkodzenia paznokci. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy wystąpią reakcje alergiczne na składnik preparatu wykorzystywanego podczas zabiegu. Kondycja płytki paznokcia może się pogorszyć także pod wpływem polerowania przy pomocy buffera, polerki lub pilnika. Narzędzia te wykorzystywane są do tzw. matowienia płytki, które jest zajęciem dość ryzykownym i wymagającymi szczególnej precyzji. Zbyt niska gradacja sprzętu polerującego zwiększa ryzyko wystąpień uszkodzenia płytki. Zdarza się także, że płytka paznokcia zostaje za mocno spiłowana. W obu przypadkach dochodzi do tego, że płytka staje się cieńsza, a co za tym idzie, także bardziej narażona na uszkodzenia.

Na osłabienie paznokci wpływa także nieodpowiednie ściąganie manicure hybrydowego. Klientki salonów kosmetycznych zbyt często ulegają pokusie zdrapywania lub odrywania lakieru, w ten sposób uszkadzając płytkę paznokcia. Usuwanie hybrydy to proces wieloetapowy, który powinien być wykonany przez doświadczoną kosmetyczkę.

Jak dbać o zdrowie paznokci po manicure hybrydowym?

Wśród metod pielęgnacji paznokci po hybrydzie wyróżniamy metody nawilżające. Warto wcierać w paznokcie naturalne oleje, które odpowiednio nawilżą płytkę i wpłyną na jej wzmocnienie. Specjaliści ostrzegają, że bardzo ważne jest, aby manicure hybrydowego nie pozostawiać na paznokciach przez okres dłuższy, niż 2 tygodnie. Ma to związek ze stałym wzrostem paznokcia, co może prowadzić do powstawania nierówności w manicure oraz zapowietrzeń, czy niewielkich odprysków na lakierze.

Jeżeli dojdzie do uszkodzenia płytki paznokcia, oprócz metod domowych, czyli stosowania olejów i specjalnych odżywek proteinowych, można udać się również do salonu kosmetycznego na zabiegi regeneracyjne i odżywiające paznokcie. Doświadczona kosmetyczka zaproponuje odpowiednie metody odżywiania dłoni z zastosowaniem profesjonalnych narzędzi i preparatów odżywczych. Pomocne może okazać się także witaminowe SPA dla dłoni, które pozwoli odżywić nie tylko paznokcie, ale też skórę na dłoniach.

Chcąc zminimalizować ryzyko uszkodzeń, ważne jest, aby korzystać z usług doświadczonego profesjonalisty, stosować się do zaleceń dotyczących pielęgnacji paznokci po manicure hybrydowym oraz zapewniać paznokciom regularne przerwy między zabiegami. Warto również stosować odżywki do paznokci oraz nawilżające produkty, aby wspomóc ich regenerację i zachować zdrowy wygląd.

Share