Zdrowie

Paznokcie żelowe vs hybrydowe – czym się różnią?manicure hybrydowy

Pielęgnacja paznokci to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia. Dlatego wybierając metodę stylizacji paznokci, warto zastanowić się nad kilkoma aspektami, takimi jak trwałość, wygląd czy wygoda. Dwie popularne opcje, jakie mamy do wyboru, to paznokcie żelowe i hybrydowe. Oba te rozwiązania pozwalają uzyskać efekt pięknych i zadbanych paznokci, ale różnią się między sobą na wielu płaszczyznach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej.

Proces aplikacji

Elementem, który łączy paznokcie hybrydowe i żelowe, jest lampa UV lub lampa LED. Zarówno jedną metodę stylizacji jak i drugą, należy utwardzić po wykonaniu, aby stała się ona trwałym elementem. Jednak paznokcie hybrydowe są dużo łatwiejsze do wykonania, a sam zabieg trwa także nieco krócej. W przypadku paznokci żelowych konieczne jest przejście większej liczby kroków, co może nieco wydłużyć czas trwania zabiegu, a także poziom jego trudności.

Wytrzymałość i trwałość

Paznokcie żelowe są znane ze swojej trwałości i wytrzymałości. Mogą wytrzymać nawet najtrudniejsze warunki, nie odpryskując ani nie łamiąc się.  Manicure hybrydowy jest mniej trwały i może odpryskiwać po kilku tygodniach noszenia. Jeśli szukasz długotrwałego rozwiązania, paznokcie żelowe są lepszym wyborem.

Wygląd i możliwość stylizacji

Paznokcie żelowe pozwalają na bardziej zaawansowaną stylizację. Można nimi tworzyć trójwymiarowe wzory, korzystać z kamieni czy brokatu. Paznokcie hybrydowe są bardziej ograniczone pod względem stylizacji, ale nadal można nimi osiągnąć piękny wygląd paznokci. Paznokcie żelowe często wybierają osoby, które chcą nieco zmienić kształt swojej płytki czy też nieco ją przedłużyć. Żel w tej kwestii jest niezastąpiony.

Cena

Jeśli rozważamy różnice na różnych aspektach, warto wziąć pod uwagę także cenę zabiegów. Zazwyczaj paznokcie żelowe są droższym rozwiązaniem niż paznokcie hybrydowe. Wynika to z tego, że proces aplikacji jest bardziej skomplikowany, a produkty do paznokci żelowych są często droższe.

Konieczność profesjonalnej aplikacji

Zarówno paznokcie żelowe, jak i hybrydowe najlepiej aplikować u profesjonalisty. Jednak paznokcie hybrydowe są bardziej przyjazne dla początkujących i można je także spróbować wykonać w domu. Warto jednak pamiętać, że nieodpowiednia aplikacja może doprowadzić do wystąpienia problemów z płytką paznokcia.

Usuwanie

Paznokcie hybrydowe są łatwiejsze do usunięcia, można to zrobić za pomocą acetonu, natomiast paznokcie żelowe wymagają profesjonalnego usunięcia, aby uniknąć uszkodzenia naturalnych paznokci. Jest to proces bardziej czasochłonny.

 

Podsumowując, wybór między paznokciami żelowymi a hybrydowymi zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Jeśli zależy Ci na trwałości i wytrzymałości, paznokcie żelowe są doskonałym wyborem. Jeśli cenisz szybkość i łatwość aplikacji, paznokcie hybrydowe mogą być dla Ciebie odpowiednie. Pamiętaj jednak, że obie metody wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby utrzymać piękny wygląd paznokci.

Share