Wellness

Jakie są rodzaje pedicure?

Pedicure to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych wykonywanych w salonach kosmetycznych, który ma na celu pielęgnację stóp. Jeszcze niedawno kosmetyczki oferowały głównie klasyczny pedicure, jednak aktualnie w profesjonalnym salonie można skorzystać z kilku rodzajów zabiegu. Jakie są rodzaje pedicure?

Rodzaje pedicure

W klasyfikacji kosmetycznej wyróżniamy pedicure klasyczny, medyczny i podologiczny. Jest to podstawowy podział, jednak rodzaje pedicure możemy podzielić także ze względu na to, jakie narzędzia wykorzystuje się do wykonania zabiegu i tutaj wyróżnimy pedicure frezarkowy i kwasowy.

Pedicure klasyczny

Jest to najbardziej tradycyjny rodzaj pedicure, który można wykonać w salonie, choć wiele osób potrafi także przeprowadzić go samodzielnie w domu. Pedicure klasyczny jest stosunkowo prosty, ponieważ polega głównie na skróceniu płytki paznokcia oraz zmiękczeniu i usunięciu skórek i martwego naskórka z pięt. Następnie skórę odżywia się poprzez wmasowanie odżywczych i pielęgnacyjnych preparatów.

Pedicure medyczny (biologiczny)

Celem tego zabiegu jest przede wszystkim profilaktyka różnych schorzeń stóp. Pedicure ma zapobiegać takim niedogodnościom jak wrastające paznokcie, popękana skóra na piętach, odciski czy nagniotki. Pedicure medyczny zalecany jest przede wszystkim osobom, których stopy są narażone na powyższe dolegliwości, a także dla tych, których skóra na stopach potrzebuje intensywnej pielęgnacji. Podczas zabiegu usuwa się martwy naskórek i poświęca czas paznokciom. Po starannym opiłowaniu płytkę można pomalować lakierem lub odżywką. Na koniec na skórę stóp stosuje się balsamy i odżywki, których celem jest zmiękczenie i nawilżenie skóry.

Pedicure podologiczny

Pedicure podologiczny to specjalistyczna procedura przeprowadzana przez podologa lub terapeutę podologicznego, która ma na celu pielęgnację i leczenie stóp oraz paznokci. Jest to bardziej zaawansowana forma pedicure, która skupia się na problemach zdrowotnych stóp, takich jak deformacje paznokci, grzybica paznokci, wrastające paznokcie, odciski, modzele, stany zapalne czy uszkodzenia skóry.

Pedicure frezarkowy

Jak sama nazwa wskazuje, jest to metoda pielęgnacji stóp z użyciem frezarki kosmetycznej. Takie pedicure polega przede wszystkim na usunięciu zrogowaciałego naskórka oraz skrócenie płytki paznokci przy pomocy frezarki. Podczas zabiegu frezarką kosmetyczka może także wygładzić powierzchnię skóry stóp i zapewnić pielęgnację paznokci, redukując ryzyko wrastania.

Pedicure kwasowy

Zabieg pielęgnacyjny z wykorzystaniem kwasów kosmetycznych, głównie jabłkowego i mlekowego. Wspomniane kwasy działają na skórę zmiękczająco i złuszczająco, pomagają więc wygładzić powierzchnię stóp. Co więcej, odpowiednie preparaty wykazują działanie antybakteryjne, dzięki czemu zabezpieczają stopy przed uszkodzeniami i zakażeniami. Pedicure kwasowy zalecany jest przede wszystkim osobom zmagającym się z grubą, łuszczącą się skórą na stopach, która ma tendencję do pękania.

 

Share