Makijaż

Jakie są rodzaje manicure?

Zadbane, wypielęgnowane dłonie stają się wizytówką każdej kobiety. Wiele kobiet stawia nie tylko na pielęgnację skóry dłoni, ale też paznokci, a najlepszym sposobem na uzyskanie atrakcyjnego wyglądu płytki paznokcia i jej okolic, jest manicure. Niektóre rodzaje tego zabiegu można wykonać samodzielnie w domu, jednak jeżeli zależy nam na profesjonalizmie i nieskazitelnym efekcie, warto poprosić o pomoc doświadczoną kosmetyczkę. Jakie są rodzaje manicure?

Manicure klasyczny

Jest to z pewnością najpopularniejszy rodzaj zabiegu manicure, który obejmuje przede wszystkim skrócenie paznokci oraz pielęgnację skórek i płytki paznokciowej. W manicure klasycznym nadaje się także paznokciom wymagany kształt, aby wyglądały stylowo i atrakcyjnie. Do wykonania tego typu zabiegu wykorzystuje się najczęściej takie narzędzia, jak: pilniki, frezarki, cążki czy specjalne patyczki do usuwania skórek. Można też postawić na odżywki do paznokci i skóry dłoni oraz nawilżające i odżywcze kremy do rąk.

Manicure hybrydowy

Podstawowym składnikiem manicure hybrydowego jest lakier hybrydowy, który składa się z żelu i tradycyjnego lakieru do paznokci. Lakier ten jest aplikowany na naturalne paznokcie lub sztuczne tipsy, a następnie utwardzany pod lampą UV lub LED. Proces utwardzania sprawia, że lakier staje się trwały i odporny na odpryski, co pozwala utrzymać efekt na paznokciach przez dłuższy czas bez konieczności poprawek. Dużą zaletą tego rodzaju manicure jest trwałość. Efekt manicure utrzymuje się nawet do 3 tygodni bez odprysków.

Manicure żelowy

W przypadku manicure żelowego, na naturalne paznokcie lub tipsy nakładany jest warstwami specjalny żel. Każda warstwa jest następnie utwardzana pod lampą UV. Proces utwardzania sprawia, że żel staje się twardy, trwały i odporny na uszkodzenia. Zabieg tego typu świetnie sprawdza się przede wszystkim w celu przedłużania płytki paznokcia. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które nagminnie obgryzają paznokcie i chcą się pozbyć nałogu oraz dla pań, zmagających się ze zniszczoną płytką, którą trudno odbudować.

Manicure japoński

Manicure japoński to jedna z najskuteczniejszych metod regeneracji płytki paznokcia i skórek przypaznokciowych. Do zabiegu wykorzystuje się naturalne preparaty z witaminami i składnikami odżywczymi, które wspomagają kondycję płytki i skórki przy paznokciach. Manicure japoński wykonuje się przy pomocy specjalnego pudru oraz naturalnych pyłków, których skład wyróżnia się dużą zawartością cennych składników.

Manicure japoński ma wiele zalet. Po pierwsze, pomaga we wzmocnieniu paznokci, zapobiegając ich rozdwajaniu i łamliwości. Po drugie, poprawia wygląd paznokci, nadając im naturalny, zdrowy połysk. Po trzecie, metoda japońska skupia się na pielęgnacji paznokci i dobrej kondycji bez stosowania agresywnych substancji chemicznych.

W salonie kosmetycznym można skorzystać też z manicure męskiego, czyli dedykowanego panom. Taki zabieg jest nieco bardziej wymagający, ponieważ skórki u mężczyzn charakteryzują się większą twardością. Kosmetyczka nadaje kształt paznokciom, przycina skórki i aplikuje specjalną odżywkę na płytkę paznokcia.

Share