Makijaż

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej, aby osiągnąć najlepsze rezultaty?

Depilacja laserowa to aktualnie najskuteczniejsza metoda trwałego pozbycia się owłosienia z różnych miejsc na ciele. Coraz częściej zarówno kobiety, jak i mężczyźni decydują się skorzystać z usług salonu kosmetycznego, stawiając na nowoczesne technologie i doświadczenie specjalistek. Depilacja laserem to bardzo dobra metoda dla osób zmęczonych ciągłą koniecznością golenia, jak również dla tych, którzy zmagają się z nadmiernym owłosieniem, co może być przyczyną obniżenia samooceny.

Warto wiedzieć, że rezultaty depilacji laserowej mogą różnić się od kilku czynników. Istnieje jednak kilka zaleceń przed zabiegiem, które warto wykonać, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Zobaczmy, jak odpowiednio przygotować się do depilacji laserowej.

Po pierwsze: sprawdź, czy nie ma przeciwwskazań

Zabieg depilacji laserowej uważany jest za bezpieczny i mało inwazyjny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania procedury. Warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć, czego unikać i czy w ogóle kwalifikujemy się do zabiegu.

Wśród przeciwwskazań do depilacji laserowej wyróżniamy:

  • świeżo opaloną skórę (zarówno od słońca, jak i solarium);
  • ciążę i karmienie piersią;
  • stosowanie ziół i leków światłouczulających;
  • niektóre nowotwory;
  • choroby skóry: łuszczyca, bielactwo;
  • skłonność do przebarwień;
  • aktywne infekcje i stany zapalne organizmu;
  • jasne włosy w miejscu depilacji ze względu na niską skuteczność działania lasera.

Przygotowanie do depilacji laserowej: co warto robić, a czego unikać?

Chcąc skorzystać z profesjonalnej depilacji laserowej, należy pamiętać o zaleceniach, które mogą wpłynąć na rezultaty zabiegu. Wiadomo, że przeciwwskazaniem do procedur laserowych jest świeża opalenizna, lepiej więc nie planować zabiegu po słonecznych wakacjach. Zaleca się rezygnować z opalania i solarium na ok. 4-6 tygodni przed planowaną depilacją.

Przed depilacją laserową nie należy też wykonywać depilacji woskiem, cukrem ani plastrami. Metody te usuwają mieszki włosowe, które są celem lasera. Pozostawienie włosków jest niezbędne dla skuteczności zabiegu. Lepiej nie stosować też kremów do depilacji oraz innych metod usuwania owłosienia. Dla uzyskania najlepszej skuteczności włoski mogą być krótkie, ale powinny być widoczne. Powinno się zrezygnować z wyrywania włosów pęsetą czy stosowania depilatorów mechanicznych na ok. 4 tygodnie przed zabiegiem.

Ok. 6 miesięcy wcześniej należy odstawić wszelkie preparaty zawierające retinoidy, a na ok. 2 tygodnie przerwać terapię produktami światłouczulającymi. Nie należy też stosować samoopalaczy, ponieważ depilację można przeprowadzić tylko wtedy, gdy skóra będzie miała naturalny kolor.

Skóra w miejscu depilacji powinna być systematycznie nawilżana, jednak ten proces również warto przerwać na ok. 1 tydzień przed zabiegiem. Na 24 godziny przed wizytą w salonie kosmetycznym lepiej nie pić alkoholu, a w dniu zabiegu dokładnie umyć ciało, szczególnie depilowany obszar. Bezpośrednio przed zabiegiem nie powinno się też stosować balsamów, perfum i dezodorantów.

Share