Ochrona skóry

Jak poprawić wygląd skóry dłoni?

Pielęgnacja dłoni to coś, o czym każdy powinien pamiętać. Skóra na dłoniach jest szczególnie narażona na uszkodzenia, ponieważ nie tylko ma stały kontakt ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi, ale też jest ciągle narażona na działanie wody, detergentów oraz innych szkodliwych czynników. Zmagasz się z szorstką, popękaną skórą dłoni? Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić jej wygląd.

Dlaczego skóra dłoni tak łatwo ulega przesuszeniu?

Skóra na dłoniach posiada niewiele gruczołów łojowych, co wpływa na to, że naturalne nawilżenie praktycznie nie występuje, przez co szybko ulega przesuszeniu, a co za tym idzie, też szybciej się starzeje. Co więcej, częsty kontakt z wodą i detergentami zaburza prawidłowe funkcjonowanie warstwy hydrolipidowej naskórka i wpływa na jego znaczne osłabienie. Z tego względu odpowiednia pielęgnacja dłoni jest niezbędna, aby zachować ich młody i atrakcyjny wygląd.

Jak pielęgnować skórę dłoni w domu?

Podstawowa pielęgnacja skóry dłoni powinna odbywać się w domowym zaciszu. Warto zawsze mieć pod ręką nawilżający i ochronny krem do rąk, który otuli skórę cienką ochronną warstwą i zmniejszy ryzyko przesuszenia i wystąpienia podrażnień. Krem do rąk należy stosować regularnie, po każdym myciu rąk, a także zawsze wtedy, gdy czujemy, że dłonie zaczynają być przesuszone.

Kolejnym elementem domowej pielęgnacji dłoni są systematyczne peelingi, które warto stosować raz w tygodniu. Należy do tego celu wykorzystać preparaty specjalnie przeznaczone do rąk, najlepiej uzupełnione w substancje nawilżające i odżywcze. Chcąc zapobiegać przesuszeniu, podczas zmywania warto używać rękawiczek ochronnych, które zmniejszą ekspozycję skóry na wodę i detergenty. Na noc warto zaaplikować na dłonie grubszą warstwę kremu, który będzie mógł swobodnie wchłonąć się w skórę, podczas wypoczynku.

Pielęgnacja dłoni w gabinecie kosmetycznym

Z pomocy doświadczonej kosmetyczki mogą skorzystać wszystkie osoby, którym zależy na kompleksowej pielęgnacji dłoni i poprawie wyglądu. Profesjonalne zabiegi kosmetyczne mogą stać się doskonałym uzupełnieniem codziennej domowej pielęgnacji.

Jednym z popularniejszych działań kosmetyczek jest wykonanie zabiegu SPA dla dłoni. Ma to na celu przywrócenie gładkości i jędrności skóry dłoni, odpowiednie nawilżenie oraz zapewnienie ochrony poprzez wzmocnienie płaszcza lipidowego. Podczas SPA dla dłoni w salonie kosmetycznym wykorzystywane są sprawdzone preparaty odżywcze, które wpływają korzystnie na skórę dłoni, sprzyjające regeneracji i procesom odbudowy. Efektem jest dokładnie nawilżona, gładka i odmłodzona skóra dłoni.

Jak często pielęgnować skórę dłoni?

Pielęgnacja skóry dłoni, aby przyniosła oczekiwane efekty, musi być systematyczna. Krem do rąk powinien stać się niezbędnikiem każdej osoby, warto mieć go nie tylko w domu, ale też nosić w bagażu podręcznym. Dodatkowo warto zadbać o ochronę dłoni podczas sprzątania, a od czasu do czasu wybrać się do gabinetu odnowy, gdzie doświadczona kosmetyczka wykona odżywczy zabieg, który pomoże odzyskać skórze dłoni młodość i witalność.

Share