Ochrona skóry

Jak dbać o swoje stopy między wizytami w salonie kosmetycznym?

Coraz więcej osób decyduje się na profesjonalną pielęgnację stóp w gabinecie kosmetycznym. Doświadczona kosmetyczka zadba nie tylko o piękny wygląd paznokci, ale też o to, aby skóra na stopach, zwłaszcza na piętach, była gładka. U kosmetyczki można też pozbyć się irytujących nagniotków i odcisków, które często powodują dyskomfort podczas chodzenia. Jednak zabiegi specjalistyczne to nie wszystko. Pomiędzy jedną a drugą wizytą u kosmetyczki również należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji stóp. Jak dbać o stopy w domu?

Jak dbać o stopy pomiędzy wizytami u kosmetyczki – domowe sposoby

Dobre nawyki pielęgnacyjne ułatwią utrzymanie gładkiej skóry na stopach i pięknych paznokci. W domowym zaciszu również możemy wykonywać działania, które pomogą nam zadbać o stopy.

Peelingi

Specjalne peelingi do stóp oparte na naturalnych składnikach można znaleźć w drogeriach lub aptekach. Można też wykonać domowy peeling z kawy lub peeling cukrowy z dodatkiem oleju kokosowego i soku z cytryny. Taki zabieg ma na celu złuszczenie martwego naskórka i wygładzenie skóry na stopach.

Nawilżanie stóp

Po każdym peelingu należy skórę stóp dobrze nawilżyć. Najlepiej wykorzystać do tego celu specjalne kremy nawilżające i zmiękczające skórę na stopach. Nawilżanie zaleca się wykonywać codziennie, np. każdego wieczora przed pójściem spać. Ważne, aby podczas smarowania stóp szczególną wagę przywiązać do pielęgnacji pięt, gdyż to na tym obszarze skóra wykazuje największą skłonność do twardnienia i rogowacenia.

Przycinanie paznokci

W zależności od zaleceń kosmetyczki, po wykonaniu pedicure oraz długości odstępu między jedną a drugą wizytą w gabinecie kosmetycznym, warto pamiętać, aby sprawdzać stan paznokci i regularnie je przycinać. Podczas przycinania, trzeba zwrócić uwagę, żeby nie przyciąć zbyt krótko i nie zaokrąglać zbyt mocno rogów paznokciowych, gdyż może to doprowadzić do wrastania paznokci.

Noszenie odpowiedniego obuwia

Nie każdy wie, że obuwie, jakie nosimy, ma duży wpływ na kondycję i samopoczucie naszych stóp. Jest to bardzo ważne szczególnie u osób, które codziennie kilka godzin spędzają w butach. Wybierając obuwie codziennie, warto zwracać uwagę, czy wyróżnia się poniższymi cechami:

  • zostało wykonane z naturalnych, oddychających materiałów zarówno na stronie zewnętrznej, jak i wewnątrz;
  • ma stabilną podeszwę;
  • jest wygodne i nie uciska.

Noszenie nieodpowiedniego obuwia to jedna z najczęstszych przyczyn powstawania odcisków i nagniotków, dlatego warto zwrócić uwagę na to, w czym chodzimy na co dzień.

Domowe SPA dla stóp

Warto raz w tygodniu wykonać domową kąpiel dla stóp z wykorzystaniem specjalnej soli do stóp oraz nawilżających olejków eterycznych. Takie zabieg pozwoli zrelaksować zmęczoną skórę, a jednocześnie zapewni jej odpowiednią miękkość. Po wykonaniu kąpieli również trzeba pamiętać o odpowiednim nawilżeniu stóp, zapewniając im solidną dawkę składników odżywczych.

Zabiegi w salonie kosmetycznym to świetny sposób na to, aby utrzymać zdrowe, piękne stopy. Trudno jednak odwiedzać kosmetyczkę codziennie, należy więc pamiętać także o systematycznej pielęgnacji pomiędzy wizytami u specjalistki.

Share