Makijaż

Czy depilacja laserowa może pomóc w walce z wrastającymi włoskami?

Depilacja laserowa to bardzo popularny zabieg pozwalający na trwałe usunięcie owłosienia. Do gabinetu kosmetycznego zgłaszają się osoby zmęczone koniecznością regularnego golenia, które chcą cieszyć się gładką skórą bez włosków nawet przez kilka lat.

Wiele osób zgłasza się też do kosmetyczki z problemem wrastających włosków, który bywa obecny nawet przy systematycznej pielęgnacji woskiem lub depilatorem. Czy zabieg laserowy poradzi sobie z wrastającymi włoskami?

Co to są wrastające włoski?

O wrastających włoskach mówimy w sytuacji, w której włosy rosnące na skórze nie wydostają się na jej powierzchnię, ale zamiast tego skręcają się i rosną wewnątrz mieszka włosowego lub skóry. Włoski wrastają najczęściej po depilacji, goleniu, woskowaniu lub innych metodach usuwania owłosienia, kiedy to nowy włos jest zatrzymywany przez warstwę naskórka lub skóry, zamiast wydostać się na zewnątrz. Wrastanie włosków może mieć nieprzyjemne konsekwencje w postaci stanów zapalnych skóry, zaczerwienień, a nawet powstawania blizn.

Dlaczego wrastanie włosków to częsty problem po depilacji woskiem lub depilatorem?

Podane metody depilacji polegają na usunięciu włoska wraz z cebulką. Niestety często w  trakcie usuwania owłosienia, nie uda się wyrwać włosa w całości. Taki kosmyk pod wpływem szarpnięcia urywa się i zaczyna skręcać, a następnie może zacząć wrastać w skórę, powodując stan zapalny i ogólny dyskomfort. Co więcej, włosy, które zostały usunięte wraz z cebulką, gdy zaczynają odrastać, są cieńsze i delikatniejsze, przez co nie mogą przebić się przez powierzchnię skóry.

Jakie metody mogą przyczynić się do walki z problemem wrastających włosków?

W celu zmniejszenia podatności włosków na wrastanie warto regularnie stosować peelingi, które pomagają złuszczyć martwy naskórek i mogą wspomóc wybijanie się włosków na powierzchnię. Wśród skutecznych metod walki z wrastającymi włoskami wyróżnia się także depilację laserową. Światło lasera działa na włosy od cebulki, niszcząc je całkowicie i zapobiega odrastaniu, co oznacza, że włosy, na które zadziała wiązka lasera, nie będą już odrastać, a więc zniknie też problem wrastania.

Depilacja laserowa nie tylko zredukuje ryzyko wrastania włosków, ale może też przyczynić się do redukcji stanów zapalnych spowodowanych wrastaniem włosków.

Depilacja laserowa na wrastające włoski – o czym trzeba pamiętać?

Choć depilacja laserowa uważana jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się problemu wrastających włosków, trzeba pamiętać, że efekt nie będzie natychmiastowy. Wiązka lasera oddziałuje tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu, co oznacza, że podczas jednego zabiegu nie zostanie zniszczone całe owłosienie. Zazwyczaj do trwałego usunięcia włosków potrzebne jest 4-5 sesji zabiegowych w kilkutygodniowych odstępach czasowych.

Depilacja laserowa może pomóc w walce z wrastającymi włoskami. Jest to skuteczna metoda radzenia sobie z problemem, jednak każda osoba, która się na nią zdecyduje, musi mieć świadomość, że dla dobrych efektów trzeba będzie kilka razy odwiedzić salon kosmetyczny.

Share